máj 24, 2019

Coffee Brothers je viac ako pojazdná kaviarnička, takto ju začínajú vnímať obyvatelia Nitry

All you needs love and good coffee. Čítam motto kávových bratov na pohári: „Veríte, že je pravdivé?“
V pondelok na sto percent, zvyšné dni na 99 percent,“ hovorí majiteľ pojazdnej kaviarničky s úsmevom.

Sieť Coffee Brothers založil Roman Fridrich a Filip Demeter v Bratislave. Ich rodina sa prvýkrát rozrástla o nitrianskeho brata Tomáša Jursu. Dnes sa naďalej zväčšuje po slovenských mestách, no prešli už aj za hranice do Viedne.

3

Najmä starší okoloidúci sú zvedaví. Pri pohľade na tento stánok sa rozhovoria o zmrzlinároch, ktorí kedysi používali takéto pojazdné predajne.“ Zakladateľov inšpirovali tridsiate a štyridsiate roky minulého storočia a k tomuto dizajnu pripodobňujú aj svoje oblečenie. Atmosféru dotvára dobová hudba.

Vychutnať si tu môžete stopercentnú Arabicu na všetky možné spôsoby, od ristretta cez cappuccino až po moccachino. Kávový brat používa pri ich výrobe čerstvý blend, ktorý pochádza z banskobystrickej pražiarne. Ponuku dopĺňajú Lyra čokolády a celolistové čaje. Pojazdná predajňa vozí aj kávu bez kofeínu alebo bezlaktózové a sójové mlieko. Všetky spomínané nápoje môžu prísť až priamo k vám. Stačí si prenajať pojazdnú kaviareň na spríjemnenie firemnej akcie, pracovnej porady alebo oslavy.

1

Z červeného stánku na bicykli sa pomaly stáva atrakcia Nitry, pri ktorej sa nezabudnú odfotografovať ani zahraniční turisti. Malé deti neváhajú vysadnúť na sedadlo bicykla za pomoci rodičov a zazvoniť si na zvonček. Len tak pre radosť. Okrem nich však neodolajú ani dospelí. Strach, že ujdú s kaviarničkou preč, je zbytočný. Jej váha sa vyrovná polovičnej hmotnosti osobného auta. Svojmu majiteľovi tak každý deň dopraje poriadnu rozcvičku. „Dokonca som nemal po prvej jazde ani svalovicu. Až som sa divil. Čakal som, že to bude horšie. “ Dodáva milovník kávy.

2

Pojazdnú kaviareň nájdete najčastejšie na začiatku pešej zóny (pri banke) na Štefánikovej ulici od 7:30 do 16:00. Jej prevádzka je závislá na počasí, a preto aktuálne miesto a čas nájdete každý deň na fanúšikovskej stránke Coffee Brothers Nitra.

Facebook fanpage:

 

Pridať komentár