apríl 26, 2019

Nitra zvíťazila na domácom ľade nad Trenčínom 4:2

Domáci mali prvú presilovú hru v už 6 minúte, ktorú využil Blackwater po asistencii od Slováka – 1:0. Druhú presilovú hru domácich Trenčania ustáli. Tempo hry bolo zo začiatku svižné, ale po pár minútach mierne upadlo. Premiérový gól v 19. minúte strelil mladý útočník Chalupa – 2:0.

V 28. minúte ušiel hráčom HK Nitra Gašparovič a prekonal Valenta– 2:1.  Po tretí kráť bol prekonaný Chábera v 37. minúte, keď domáci Kutálek sťahovačkou obišiel obrancu Trenčína – 3:1.

Trenčania v úvode tretej tretiny nedokázali využiť presilovú hru o dvoch hráčov. Ďalší gól padol v 52. minúte, kedy Sojčík dorazil odrazenú strelu za chrbát domáceho gólmana – 3:2. Na štvrtý gól Nitry sa dlho nečakalo a Ručkay upravil skóre na – 4:2.

Trenčania posledné minúty zápasu už dohrávali bez brankára, ale skóre sa už nemenilo a Nitra tak zdolala Trenčín 4:2.