máj 24, 2019

PROGRAM: Klokočinský jarmok 2018: Skvelá jarmočná atmosféra, lunapark, atrakcie a bohatý program

17. KLOKOČINSKÝ JARMOK
Neoddeliteľná súčasť posledných dní letných prázdnin, skvelá jarmočná atmosféra, lunapark, atrakcie a bohatý program.

Program:
V piatok na pódiu predvedie od 17.00 h folklórne pásmo Žatva Folklórna skupina NÁDEJ z Výčap-Opatoviec; po nich zahrá na veselú nôtu Folklórny súbor ČERNÍČANKA. Okolo 19-tej hodiny už bude priestranstvom rozvoniavať Kotlíková fazuľovica a na pódiu predvedie svoje umenieĽudová hudba bratov KUŠTÁROVCOV spolu so speváčkou Mirkou Zaujcovou. Spestrenie programu a kreatívnu zábavu prinesie kúzelník Miro Bakura, alias MAGIC TRISTAN.

Po oficiálnom otvorení Klokočinského jarmoku môžete zažiť fantastickú atmosféru 60. rokov na vlastnej koži so skupinou THE BACKWARDS s najväčšími hitmi legendárnych The Beatles. Dokonalá interpretácia, kompletné naštudovanie jednotlivých albumov, jednoducho: BEATLES SHOW o 20.30 h!

Veselý jarmočný program pokračuje aj v sobotu už od 15-tej hodiny. Pozývame všetky deti, ktoré sa môžu zapojiť do kreslenia a získať tak zaujímavé ceny. Vyhodnotenie súťaže v kreslení bude o 16.30 h. Po vyhodnotení čaká už na deti stratená princezná Anna z Ľadového kráľovstva, ktorá hľadá cestu späť a prechádza Z rozprávky do rozprávky. Na svojej púti do svojej krajiny a k sestre Elze prechádza z jedného príbehu do druhého, stretáva známe rozprávkové postavičky, poodhaľuje ich príbehy, zaspieva si najznámejšie pesničky z rozprávok, naučí sa tancovať, ale spozná aj Mimoňskú reč.

Po detskom predstavení pódium zaplní poľský Folklórny súbor ŠKOVRONCI a prinesie veselý pozdrav od našich severných susedov.

So svojím vystúpením sa predvedú aj karatisti z Karate klubu TORASHIRO a milovníci dobrého jedla sa môžu tešiť na tradičný Klokočinský guláš. Následne sa už rozpúta sídlisková veselica s HORNOSRNIANSKOU DYCHOVKOU so známymi slovenskými, českými, moravskými ľudovkami, ale aj tanečnými skladbami, evergreenmi a svetovými hitmi. Medzi jednotlivými vstupmi sa predstaví Skupina historického šermu WAGUS s ohňovou show a brušnými tanečnicami.

Veselo bude aj v nedeľu… Vaše strašiaky z tekvíc, ako aj rôznevýtvory prírody očakávame medzi 15.00 h – 16.30 h. Vyhodnotenie najzaujímavejších a najkrajších bude o 17.00 h. O 16.00 h sa na priestranstve pod kolotočmi pri Sandokanovi uskutoční Cyklistická mini liga s Mestským cyklistickým klubom Nitra pre deti od 3 do 10 rokov. O 17.15 h ponúkame taliansku kulinársku gastroshow – Andrea Andrei varí spoločne s divákmi v rámci interaktívnejshow, kde prezentuje taliansku regionálnu gastronómiu. V rámci varenia zaspieva aj talianske hity: Marina, L´Italiano, Tornero, Che Sara, Balla Balla a iné.

Program nabitý emóciami, virtuozitou, ktoré obnáša rómske hudobné dedičstvo predvedúslovenskíhudobnícizoskupení okolo multižánrového huslistu Jána Berkyho Mrenicu. GYPSY JAZZ SK o 18.30 h.

Nestarnúca legenda PAVOL HAMMEL, spevák, skladateľ, textár a hudobný producent, patrí k stáliciam slovenskej hudobnej scény už od roku 1960.Na Klokočinský jarmok príde svojimi piesňami a gitarou potešiť všetkých prítomných o 19.30 h.

Záver tohtoročného jarmoku bude patriť eventovej kapele That’s Live!That´s Live! predstavuje hudobnú značku, ktorú tvorí jedinečný medzinárodný tím profesionálnych hudobníkov novej generácie. That’s Live! nie je iba koncert. That’s Live! je show, na ktorú tak skoro nezabudnete.

Hlavný spev zastrešuje afroameričan Jeff Kirk z USA, doplnený talentovaným Lukášom Molnárom zo Slovenska, podporený basgitarou v podaní rodáka z anglického Manchesteru Joe Parkinsona a slovenským bubeníkom Lukášom Hulanským. Energická partys piesňamiz tvorby širokého spektra svetových autorov, prevažne súčasných POPových interpretov, ktoré poznáte z hitparád až po ROCKové ikony minulosti.

Celým podujatím bude sprevádzať Roman Valkovič.

zdroj: NISYS foto: Róbert Sitár

Pridať komentár