jún 24, 2019

Svetový deň cestovného ruchu aj tento rok ponúkne bezplatné prehliadky Nitrou

Výstavy, vydanie vlastnej eurobankovky i bezplatné prehliadky mestom budú súčasťou osláv Svetového dňa cestovného ruchu, ktoré budú v Nitre prebiehať od 27. septembra do 1. októbra.

Prvý deň osláv otvorí výstava fotografií #feelslovakia, ktorá bude sprístupnená v študentskom domove UKF Nitra. Piatok 28. septembra bude patriť oslavám 25. výročia prevádzky Turistického informačného centra Nitra, ktoré v meste funguje od roku 1993. V rámci nich sa návštevníci centra môžu zapojiť do rôznych tvorivých dielní. Prehliadku Zoborského kláštora s pátrom Filipom bude môžu turisti absolvovať v sobotu 29. septembra.

Oslavy Svetového dňa cestovného ruchu budú pokračovať aj v pondelok 1. októbra v študentskom domove Nitra cestovateľskými prednáškami na viaceré témy. Počas septembra bude tiež premávať Turistický vláčik Nitra, ktorý bude okrem tradičného okruhu mestom voziť turistov v sobotu a v nedeľu vždy o 14. hodine zo Svätoplukovho námestia aj na Zoborský kláštor, ktorým budú turistov sprevádzať sprievodcovia.

zdroj: TIC Nitra, MilujemNitru.sk

Pridať komentár