máj 24, 2019

Nárast zamestnanosti v Nitre si vyžiadal zmeny v cestovnom poriadku

Nárast priemyselnej výroby a rastúci počet zamestnancov si v Nitre vynútil úpravu cestovného poriadku mestskej autobusovej dopravy (MAD) a zmeny vo frekvencii i trasovaní jednotlivých spojov.

Tie už na svojom novembrovom rokovaní schválilo mestské zastupiteľstvo. Počet kilometrov, ktorý autobusy MAD najazdia ročne, sa tak zvýši o viac ako 31.000 kilometrov.

Podľa radnice reaguje nový cestovný poriadok na zmeny v počte zamestnancov firiem v Nitre a tiež na významné stavebné a výrobné aktivity v priemyselnom parku.

Zmeny sa budú týkať napríklad liniek 8, 18 a 22, ktoré z rôznych častí mesta premávajú do priemyselných areálov v Mlynárciach. Nový cestovný poriadok počíta aj s predĺžením spojov smerujúcich do Priemyselného parku Sever.

Zmeny sa dotknú aj posilnenia spojov, ktorými cestujú žiaci a študenti. Zlepšiť by sa tak malo spojenie medzi Vašinovou a Gorazdovou ulicou na sídlisku Chrenová. Ďalšie linky zasa zlepšia prepojenie medzi železničnou stanicou a Strednou odbornou školou veterinárnou na Šindolke.

zdroj: arriva/imhd

Pridať komentár