máj 24, 2019

Šípky naberajú na svojej popularite, hovorí o tom aj návštevnosť na turnaji v Nitre a Lukáčovciach

Prepínali ste v televízii športové programy a narazili ste na netradičný šípkarský šport? Určite sa mnohí z vás pri tejto milej zábavke pristavili a sledovali so záujmom, ako je to možné, že hráči triafajú šípky stále na to isté miesto a stále tak presne. Vedeli ste však, že tento šport sa už takmer desaťročie hrá súťažne aj našom krásnom meste Nitra? Ak nie, tento článok je presne pre vás.

Šípkarské súťaže v meste Nitra organizuje občianske združenie Dart club Nitra pod názvom Nitrianska šípkarská liga. Súťaže sa zúčastňuje pravidelne každý štvrtok vyše 50 súťažiacich a ich počet neustále stúpa. Juniorská kategória zastrešuje hráčov do 18 rokov a seniorské kategórie sú rozdelené na prvú a druhú ligu.

Prvá liga je veľmi kvalitný uzavretý hrací systém, ktorý združuje najvyššiu kvalitu hráčov z celého nitrianskeho kraja. Druhá liga je otvorená, to znamená, že sa do nej môže prihlásiť každý, kto má záujem, teda hobby hráči, ale aj súťažiaci, ktorí majú ambíciu dostať sa do elitnej prvoligovej šestnástky. Športujú tu muži ale i ženy, zatiaľ síce v spoločnej súťaži, no s pribúdajúcim počtom žien má liga ambíciu od budúcej sezóny vytvoriť samostatnú ženskú kategóriu.

Čo vám vie tento šport dať a čím je iný ako ostatné? Šípkarský šport ponúka unikátny priestor pre sebarealizáciu, trávenie voľnočasových aktivít, rozvoj telesnej a mentálnej kultúry, psychohygienu a samozrejme súťaženie svojich záujemcov. Ligové kolá sa hrávajú pravidelne každý štvrtok v Pub33 na pešej zóne v Nitre so začiatkom od 17:30, pričom stačí len prísť okolo 17:00 hodiny a prihlásiť sa na turnaj. Využite tento unikátny priestor a možnosť zahrať si tento krásny šport v centre mesta a zažívajte so šípkami veľa zábavy a v neposlednom rade mnoho úspechov. Viac info na www.sipknynitra.sk alebo

Facebook:

Šípky sú najrýchlejšie rastúcim moderným športom v celej Európe a ani Slovensko, či mesto Nitra, nie je výnimkou. Veď popri veľkej Nitrianskej šípkarskej lige sa tento šport dostáva postupne do každého správneho spoločenského centra. Posledný prírastok šípkarského terča píše svoju budúcnosť už aj v blízkej obci Lukáčovce, v ktorej veľmi rýchlo získal svojim mnohých priaznivcov. Staň sa šípkarom aj ty a uži si príjemné chvíle strávené s týmto športom. Tešíme sa na teba.

Facebook:

zdroj: Jaroslav Oprala

Pridať komentár