február 21, 2020

Rekonštrukcia nitrianskeho futbalového štadióna by mala byť hotová na jeseň

V januári tohto roka sa začala rozsiahla rekonštrukcia futbalového štadióna, ktorá by mala byť ukončená najneskôr do začiatku jesennej časti sezóny 2018/19.

Súčasťou projektu modernizácie štadióna je rekonštrukcia hlavnej i vedľajších tribún, nový vyhrievaný trávnik, rozvody vnútroareálových sietí, vybudovanie ciest a chodníkov, parkovacích miest i rekonštrukcia hlavnej budovy vrátane opravy strechy.

Modernizáciou prejdú aj šatne pre hráčov, priestory pre rozhodcov, delegátov a novinárov. Po rekonštrukcii pribudne na štadióne kamerový a turniketový systém. Pre fanúšikov bude k dispozícii širší výber bufetov a občerstvenia, v rámci rezervačného systému bude po dokončení možnosť zakúpenia vstupeniek cez internet.

Modernizáciou získa nitriansky futbalový stánok certifikát štadióna tretej kategórie, ktorý je platný pre medzinárodné zápasy UEFA. Modernizácia futbalového štadióna je financovaná dotáciou 2,4 milióna eur od Slovenského futbalového zväzu, zvyšná suma na úrovni štyri až päť miliónov eur bude doplnená z mestského rozpočtu. Štadión bude mať po rekonštrukcii 7480 miest, všetky sedadlá budú na sedenie.

zdroj: MilujemNitru.sk foto: Róbert Sitár, FC Nitra

Pridať komentár