december 6, 2019

HK Nitra na Zámčanov v poslednom kole nestačila: Sú naším súperom v play-off

V zápase medzi Nitrou a Novými Zámkami mali oba tímy rozličné pozície. Domáca Nitra mala zaručené prvé miesto po základnej časti. Na opačnej strane hostia potrebovali v Nitre zvíťaziť, aby si udržali poslednú miestenku do play off. V úvodnej tretine mali viac šancí hostia, ktorí hrali až tri presilové hry. Dvakrát nitrianskemu brankárovi Foltánovi pomohla žŕdka. Skóre sa menilo tri sekundy pred koncom. Hostí poslal do vedenia Plášil – 0:1.

Vstup do druhej tretiny mali lepší domáci. V 23. minúte prekonal Baroša strelou od modrej čiary Rais – 1:1. Potom mala hra hluchšie fázy a všetko zaujímavé sa odohralo až v poslednej päťminútovke. Najskôr sa domáci v 37. minúte dostali do vedenia zásluhou Slováka, ktorému naservíroval puk Ordzovenský. V priebehu jednej minúty však dokázali hostia stav otočiť. V 38. minúte krásne trafil ponad rameno Foltána R. Varga a o minútu neskôr presne zakončil Plášil – 2:3.

V 46. minúte nechal za sebou v šprintérskom súboji M. Nováka, ale pri zakončení bol tiesnený a Baroša neohrozil. V tretej tretine mali domáci iba optický tlak, ale veľa vyložených šancí si nedokázali vypracovať. Hostia boli blízko k postupu do play off a ten im definitívne zabezpečila prehra Liptovského Mikuláša v Žiline. Zámčania však nepozerali iba na vývoj v Žiline, ale do úspešného konca dotiahli aj zápas v Nitre. Vo štvrťfinále na seba tieto dva tímy narazia opäť.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: “My sme sa chceli dnes jednoznačne rozlúčiť so základnou časťou víťazne. Žiaľ, po tom zápase v Poprade sa hráči trochu opustili a nástup do zápasu nebol k našej spokojnosti. V momente, keď sme otočili na 2:1, tak som si myslel, že zápas dotiahneme do víťazného konca. Dve chyby však dostali Nové Zámky opäť do vedenia. V závere si to hostia postrážili obetavosťou.”

zdroj: HK Nitra