júl 19, 2019

Fanúšikovia prémiovej značky Mercedes-Benz si na Autosalóne v Nitre prišli na svoje

Ak ste pravidelný návštevník Autosalónu v Nitre a máte vášeň pre kvalitné autá a prémiové značky, určite ste si všimli, že tento ročník bol niečím výnimočný. Po dlhšom čase si v Nitre prišli na svoje fanúšikovia Mercedes–Benz.  Pri expozícií tejto značky ste mohli pozorovať asi najväčšiu hustotu ľudí na meter štvorcový. Tešila sa veľkému záujmu priaznivcov. Tak mi nedalo, položil som pár otázok vedúcemu predaja Motor-Car Nitra, Aleksandarovi Savičovi.

Mercedes Nitra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pán Savič, po koľkých rokoch ste sa ukázali so značkou Mercedes-Benz na Autosalóne v Nitre ?

Naposledy sme v Nitre vystavovali v roku 2013. O to viac sme sa tešili na tohtoročný Autosalón.

Ako som videl, patrične ste sa naň pripravili. Mali ste krásnu expozíciu. Čo mohli obdivovať fanúšikovia Vašej značky?  Aké novinky?

Áno, máte pravdu. Bolo čo obdivovať. Priniesli sme do Nitry 11 krásnych prémiových modelov. Z toho 8 osobných a 2 úžitkové vozidlá.  Exkluzivitkou boli hlavne športové modely AMG, čerstvé novinky – nová trieda A a G. Z úžitkových Sprinter a zaujímavý Marco Polo.

Mercedes-Benz AMG

Ktorý model bol na Autosalóne najviac obdivovaný? A čím to bolo, podľa Vás?

Hviezdou našej expozície bola jednoznačne nová trieda G. Neunikla pozornosti nikoho. A čím to je? Bude to tým, že tento model nestarne. Alebo presnejšie, zreje ako víno. Je to ikona Mercedes-Benz, ktorá uzrela svetlo sveta už v roku 1979. Odvtedy až dodnes nezmenila veľmi výrazne svoju tvár.  Zato, čo sa týka technologických vymožeností, ponúka dnes všetko. Mala na Autosalóne v Nitre jednoznačne najviac obdivovateľov.

Mercedes-Benz Trieda G

Ľudia majú pred značkou Mercedes-Benz rešpekt. Pre mnohých predstavuje niečo luxusné, ale aj drahé. Asi nie každý si môže dovoliť Mercedes.

Rešpekt možno áno, ale čo sa dostupnosti značky týka, nie je to celkom tak… Ak sa rozhodnete kúpiť si nové auto,  ktorúkoľvek inú značku, začnete niekde na základnej cene 12 tis €,  s výbavou sa dostanete na 15-16 tis €.  A možno ani netušíte, že Mercedes – Benz trieda A začína na 22 500 €. Keď si k tomu pripočítate benefity prémiovej značky a bonusy, ako 6 rokov bezplatný servis (alebo 160 tis km) a ďalšie, zistíte, že je to neporovnateľné. Čo sa týka komfortu, kvalitatívnych jazdných vlastností,  interiéru a dizajnu tiež. Zato porovnateľné, čo sa týka ceny.

Nehovoriac o tom, že hodnota Vášho nového auta značky Mercedes-Benz si aj po 3-4 rokoch drží cenu niekde úplne inde, oveľa vyššie.  Keď si toto dáte na misku váh + k tomu možnosť operatívneho lízingu  1 %, tak voľba bude jednoznačná – Mercedes – Benz.

Róbert Sitár: Máte pravdu, benefity Mercedes-Benz sú bezkonkurenčné a ceny, ako sme sa dozvedeli, nie sú také vysoké, ako si mnohí myslia. Takže sa dá povedať, že značka Mercedes-Benz sa stáva čoraz dostupnejšou.

A ktorý model Mercedes-Benz je u Vás v Motor-Car Nitra tento rok najviac žiadaný, po ktorom je najväčší dopyt? 

Motor-Car NitraModel GLC jednoznačne kraľuje medzi zákazníkmi. Je najobľúbenejší a najpredávanejší, je top aj v porovnaní s inými prémiovými značkami.  Vyhovuje všetkým generáciám, mužom aj ženám. Ženy sa v ňom cítia bezpečne, páči sa im aj preto, že nie je tak veľké. Perfektne sa v ňom sedí a máte z neho super výhľad. Model si môžete zvoliť podľa výbavy športový a aj elegantný.  Proste, presne ako názov SUV hovorí – športovo úžitkové vozidlo.

Čo nové chystá značka Mercedes-Benz na budúci rok? 

Aleksandar Savič, vedúci predaja Motor-Car Nitra

Budúci rok bude veľmi bohatý na novinky – nové GLE SUV, nová trieda B, nová trieda A Sedan, nová trieda CLA. Koncom roka prinesieme úplne nový model GLB a v druhej polovici 2019 príde plne elektrifikovaný nový model EQC – plne elektrické auto s dojazdom na elektrinu viac ako 450 km.

Toľko z nových modelov a okrem toho začneme s výstavbou nového nitrianského showroomu. Bude to moderná budova, prvá svojho druhu v Európe, podľa najmodernejších štandardov Mercedes-Benz.

Róbert Sitár: Budúci rok budete mať teda noviniek až až.

Ďakujem Vám za rozhovor, p. Savič a teším sa na Vaše novinky a Váš nový showroom.  Verím, že nám o ňom čoskoro  Váš pán riaditeľ prezradí viac.

Aj ja ďakujem a pozdravujem v mene tímu Motor-Car Nitra.

Pozývam všetkých fanúšikov Milujem Nitru na náš facebookinstagram, kde vám pravidelne prinášame novinky, súťaže a zaujímavosti zo života Motor-Car Nitra a značky Mercedes-Benz. Ďakujeme vám za priazeň.

 Za rozhovor ďakuje, Róbert Sitár

foto: Vlado Vojtela pre Motor-Car Nitra

Pridať komentár