február 21, 2020

Kľúčový zápas volejbalistov v boji o postup na majstrovstvá Európy 2019 sa odohrá v Nitre.

Našich volejbalistov čaká 5.januára kľúčový zápas v boji o postup na majstrovstvá Európy 2019. Zverenci trénera Andreja Kravárika v rámci predposledného 5. kola kvalifikácie privítajú Čiernohorcov, ktorí aktuálne sú na čele C-skupiny.

Duel sa uskutoční v sobotu 5. januára o 15.30 h v nitrianskej Mestskej športovej hale na Klokočine, kde Slováci v auguste odohrali dva výborné víťazné zápasy proti Islandu a Moldavsku vo vynikajúcej atmosfére. Slovenská volejbalová federácia v spolupráci so sieťou Ticketportal spustila predaj vstupeniek, získať ich môžete TU!

Dôležitosť súboju proti Čiernej Hore dodáva fakt, že jeho víťaz si prakticky zabezpečí postup na ME, ktoré sa v septembri za účasti 24 tímov uskutočnia v štyroch krajinách – Francúzsku, Belgicku, Holandsku a Slovinsku. Slovenskí volejbalisti patria k najúspešnejším kolektívom v krajine, na záverečnom turnaji ME štartovali sedemkrát za sebou (od roku 2007) a v januári môžu osláviť jubilejný 10. postup na európsky šampionát.

Rok 2019 sa bude niesť v znamení osláv 100. výročia organizovaného volejbalu na Slovensku, a preto SVF pripravuje na všetky domáce stretnutia vrátane duelu proti Čiernohorcom pre fanúšikov bohaté sprievodné aktivity. Diváci v hale na Klokočine sa môžu tešiť na výborný volejbal a veľkú šou.

zdroj: svf.sk foto: SVF/Branislav Ulbrich

Pridať komentár