jún 24, 2019

FOTO: Vozidlo taxislužby zdemolovalo dve dopravné značky, dôvodom nebol alkohol

V neskorých nočných hodinách hliadka mestskej polície spozorovala na Mostnej ulici vozidlo taxislužby jazdiace stredom vozovky a miestami v protismere, navyše bez zapnutých svetiel smerom k mestskej časti Zobor.

Na konci Mostnej ulice pri zastávke MHD vozidlo prešlo bez spomalenia dvomi stredovými ostrovčekmi na priechode pre chodcov v strede cesty, pričom zdemolovalo dve dopravné značky označujúce prikázaný smer obchádzania ostrovčeka a pokračovalo v jazde ďalej.

Hliadka mestskej polície vozidlo nasledovala s použitím majákov a hoci vozidlo už neskôr išlo extrémne pomaly, jeho vodič nijako nereagoval, pomaly prešiel kruhovým objazdom a mestskí policajti ho zastavili za mostom na kruhovom objazde smerom na Zobor.

Mestskí policajti si po zastavení vozidla hneď všimli, že vodič bol značne dezorientovaný. V tom čase sa na miesto dostavila aj privolaná hliadka policajného zboru, ktorá si prípad prevzala. S vodičom vykonali skúšku na obsah alkoholu v krvi s negatívnym výsledkom, čo znamenalo, že ak neužil iné omamné látky, mal pravdepodobne akútny zdravotný problém.

Hliadka mu preto privolala rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá si ho prevzala do svojej starostlivosti a previezla do nemocnice na vyšetrenie.

Poškodené dopravné značenie bolo zaevidované na neskoršie odstránenie.

zdroj: Meststká polícia Nitra

Pridať komentár