január 22, 2020

Päť rokov od útoku pred barom Mariatchi sa začal v kauze proces

Pondelok 14.1.2019 sa na okresnom súde začalo pojednávanie v kauze Mariatchi. Obžaloba bola prečítaná vyše päť rokov po incidente. Všetci piati obžalovaní odmietli vypovedať a požiadali, aby sa dnes konalo v ich neprítomnosti.

Prípad sa odohral na rohu ulíc Mostná a Farská. Podľa obžaloby boli napadnutí traja muži, ktorí dostali aj kopance do hlavy.

Všetci obžalovaní majú jedného obhajcu. Ten dnes nesúhlasil, aby sa začalo hlavné pojednávanie dôvodom bola neprítomnosť dvoch z troch poškodených a znalcov.

Namietal tiež čítanie výpovedí z prípravného konania, ktoré urobili obžalovaní v júni 2014. Boli totiž vykonané pred zmenou právnej kvalifikácie, keď si páchatelia mysleli, že nebudú stíhaní za zločin, ale len za prečin, a uzavrú dohodu o vine a treste. Obhajca vyhlásil, že k výpovediam ich orgány činné v trestnom konaní „primäli ľsťou“.

Právneho zástupcu dvoch neprítomných poškodených sa sudca pýtal, či budú v trestnom konaní žiadať náhradu škody. V jednom prípade ide o 805 eur, v druhom o 1 127 eur. Keď dostal kladnú odpoveď, obhajca obžalovaných reagoval, že jeho klienti sú ochotní škodu uhradiť.

zdroj: MilujemNitru.sk

Pridať komentár