december 5, 2019

Kontroverzná kampaň na Mostnej ulici v Nitre

V piatok 17. 5. 2019 sa na Mostnej ulici v Nitre, študentky marketingovej komunikácie a reklamy na Univerzite Konštantína Filozofa, snažili šokovať ľudí kontroverznou guerilla kampaňou. Rozhodli sa vytvoriť interaktívny priestor pre ľudí, kde si môžu doslova vybiť svoj hnev. 

Ale prečo práve takáto kampaň? 

Sociálny problém na Mostnej ulici v Nitre, keď mladí ľudia vyrazia večer von, pretrváva už dlhšiu dobu. Stále dochádza k opakujúcim sa bitkám, pričom sa to už nejednému človeku stalo osudným.  

Podľa vyjadrenia študentiek: „Táto akcia vznikla hlavne pre mladých ľudí, ktorí majú v sebe veľa agresie, a týmto ich chceme motivovať k tomu, aby sa začali venovať napríklad bojovým športom, namiesto toho, aby sa bili na ulici.“

Celou akciou sa snažili o zmenu postoja ľudí a vnímanie voči tomu, čo sprevádza tých, ktorí sa chcú ísť večer zabaviť. Zmenu postoja podmienili tým, že na zem nakreslili obrysy ľudí, ktorí znázorňovali tragický dôsledok bitiek. 

„My sme túto akciu mali nechať vo voľnom priebehu, dohliadať a čakať, ako budú ľudia reagovať na niečo také. Zastavovali sa, niektorí si to odfotili, niektorí udreli do vreca a iní prehodili vrece od zlosti. To znamená, že ľudia sa nad našou hlavnou myšlienkou kampane: Zbi vrece, nie nevinného! Začali zamýšľať a nie je im to ukradnuté.“  Dodali študentky. 

zdroj: MilujemNitru.sk

Pridať komentár